Дзіцячыя і моладзевыя грамадскія аб'яднанні - СШ 2 г.Каменца

Дзіцячыя і моладзевыя грамадскія аб'яднанні

Дзіцячыя і маладзёжныя грамадскія аб'яднанні школьнікаў

У адпаведнасці з Законам Рэспублікі Беларусь "Аб грамадскіх аб'яднаннях" грамадскім аб'яднаннем "з'яўляецца добраахвотнае аб'яднанне грамадзян, якія ва ўстаноўленым заканадаўствам парадку аб'ядналіся на аснове агульнасці інтарэсаў для сумеснай рэалізацыі грамадзянскіх, сацыяльных, культурных і іншых правоў".

Калі ты актыўны, дзейны і энергічны; Калі ты адчуваеш, што можаш прынесці карысць сабе і сваім сябрам; Калі ты жадаеш цікава праводзіць вольны час; Калі ты хочаш знайсці сяброў; Калі табе неабходна падтрымка

цябе рады бачыць у нашых грамадскіх аб'яднаннях!

У школе дзейнічаюць наступныя дзіцячыя грамадскія аб'яднанні:
Грамадскае аб'яднанне "Беларускі рэспубліканскі саюз моладзі"
Беларуская рэспубліканская піянерская арганізацыя
Беларуская маладзёжная грамадская арганізацыя ратавальнікаў пажарных.

Грамадскія аб'яднанні, першасныя арганізацыі якіх функцыянуюць у нашай школе, ствараюць умовы для ўсебаковага развіцця асобы, раскрыцця яе творчага патэнцыялу, садзейнічаюць актыўнаму ўдзелу грамадзян у дзяржаўным і грамадскім жыцці краіны, садзейнічаюць развіццю ў Рэспубліцы Беларусь грамадства, заснаванага на патрыятычных і духоўна-маральных каштоўнасцях беларускага. народа.

Піянерская дружына імя Андрэя Мітрафанавіча Кіжаватава

Першасная арганізацыя БРСМ